Abkant Büküm

Bilgisayar teknolojisi gelişimleri, üretim aşamasında da birçok ürünün kolayca şekillendirilmesi çalışmalarında da kendini gösteriyor. Sac metal ürünlerinin şekillendirilmesinde de bilgisayar sistemlerinden faydalanılıyor. Sac metal maddelerin bükülmesinde ve istenilen formda şekillendirilmesinde akbant büküm ekipmanı kullanılıyor. Büküm makineleri; karmaşık şekle sahip olan ve insan gücü ile şekillendirilmesi hayli zor lan farklı türdeki malzemeden üretilen ürünlerin işlenmesi konusunda giderek öne çıkmaktadır. Bir büküm makinesi olarak abkant büküm de, sac metal malzemeleri işlemekte bilgisayar sistemleri kullanım avantajıyla giderek öne çıkmaktadır. GM Tasarım uzmanları akbant büküm imalatı ile sac metal türünde işlenmesi zor ürünleri de, müşteri talepleri doğrultusunda şekillendirmektedir.

Sac metal ürünler, akbant büküm ile işlenirken iki kalıp arasında basılarak şekil almaktadır. Elbette bu kalıplar müşterinin isteğine göre kullanıldığından büyük ve küçük olabilir. Büyük ölçülere sahip olan çalışmaların tecrübeli ellerde yapılması güvenlik açısından da önem arz eder. Bilgisayar kontrolü ile şekillendirme olanağı vermekte olan akbant büküm, sac metal ürünleri güven içerisinde ve en doğru formda işlenmesinde önemli bir yardımcıdır. Bilgisayar sistemlerinin imalat makineler üzerinde etkisini en iyi biçimde göstermekte olan akbant büküm ekipmanı, kontrol panelinden cihaza entegre olarak çalışmaktadır. Sac metal ile üretimi planlanan form için bilgiler bilgisayar sistemine girilerek cihaz ekranında animasyon elde edilmektedir. Bilgisayar sistemi avantajı ile ortaya çıkan animasyon, ortaya çıkarılması planlanan ürünün son hali gözükmektedir.

50 mm kadar olan ve 12000 mm boya kadar olan sac plakaların işlenmesinde, en iyi çözümü akbant büküm ekipmanları vermektedir. Üstelik bu bükme işleminde, istenilen açı ve tolerans değerlerinde hassas bir şekilde bükülme sağlanmasındaki başarısı kullanımın zorunlu kılar. Bilgisayar desteği ile çalışmakta olan akbant büküm işleminde; sac malzemenin cinsi ve kalitesi, kalınlığı, büküm açıları ve şekli, toleranslar gibi parametrik değerler girilerek verilen projeler için tam uygunluk elde edilebilmektedir. GM Tasarım ile akbant büküm konusunda en sorunsuz çalışmaya ulaşırsınız. Firmamız; büküm çalışması öncesinde projenizi kontrol eder, gerekli ölçüleri kontrol eder, malzeme kontrolünü gerçekleştirir. Akbant büküm ekipmanı kullanılarak yapılan büküm çalışması sonrasında da;  ölçülerin ve açıların kalite kontrolleri ile mühendislik hizmetlerini yerine getirir.

Akbant Büküm Avantajları ve Kullanım Alanları

Abkant büküm ekipmanları ile sac malzeme şekillendirme çözümüne; birden fazla bükümün art arda üretilebilmesine olanak vermesi, dayama ayarlarının manuel ve hızlı bir şekilde olması, büküm hızının ayarlanabilmesi, istenilen ölçülerin panel üzerinden kontrol edilebilmesi, ağır çalışma şartlarına uygun olması gibi avantajlara pek çok sektörde yönelim olmaktadır. Büküm işleminin kaliteli, hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi en önemli avantaj olarak gösterilebilir.

Avantajları ile akbant büküm çözümüne yönelen sektörler arasında; otomotiv ve gemicilik, yedek parça, makine imalat, metal aksesuar, mobilya, asansör, reklamcılık gösterilebilir. Bu sektörler ve bunların dışındaki birçok sektörde, abkant büküm makinasından üretilmiş parçaların kullanıldığını görebilirsiniz.