Eczane Dekorasyonu

Bir eczaneye giren hastalar, beklentilere uygun bir dizayn ile karşılaşırsa rahat olacaktır. Hastalara hizmet verirken, dekorasyonunu uygun şekilde gerçekleştiren eczaneler başarılı oluyor. İzmir mağaza dekorasyon işlerinde kalitenin üretici firması olarak öne çıkan GM Raf Tasarım, eczane dekorasyonu konusunda da destek veriyor. Eczane tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar var ve buna uyanlar daha fazla müşteri ağırlamaya başlıyor.

Eczane ortamında satış alanlarınızın iyi planlanması, ışıklandırma, çalışma alanlarının belirlenmesi, sunum için kullanacağınız raf ve orta stantlar en az müşteriniz olan hastalara karşı yaklaşımınız kadar önem taşımaktadır. Eczane için mağaza raf sistemleri yapılandırılması çalışanlar için son derece önemlidir. Gelen hasta tarafından istenecek olan ürüne, hızlı biçimde ulaşmak için rafların iyi biçimde yapılandırılması gerekir. Sabit raf sistemleri ile bunu sağlayabilirsiniz. Özellikle dikkat çekmesini istediğiniz fazla sürümle satışını yapacağınız ürünlere de eczane alanı içinde yer vereceksiniz. Bunlar için gondollar, orta stantlar ve sıcak satış üniteler bulundurulmasında yarar vardır. Müşterilerinizin rahat etmesi için ergonomik bekleme alanı oluşturmaya da dikkat etmelisiniz. Bu amaçla özellikle oturacakları alanda bu tarz mağaza dekorasyon ürünlerine yer verebilirsiniz. Kullanacağınız mobilya ve raf sistemleri dışında, bunların renk ve malzeme seçimi de en uygun şekilde planlanarak uygulanmalıdır. Eczane mağazanızın zemin kaplamaları, boya yada duvar kağıtları seçimini de insanları rahatlatacak şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Eczanenezin tavan çalışmaları da ışık kullanımına destek verecek şekilde yapılandırılmalıdır.

Yapılan yeni tasarımlar sayesinde eczanenize yeni bir çehre kazandırabilirsiniz. Özellikle raflar için tekstil mağaza rafları ile benzerliği olmayan bir raf sistemi ile çalışanlarınız ve müşterileriniz için kolaylık getirecek bir raf sistemine önem vermelisiniz. Elektrik tesisatlarından mobilyalara, cephe ve camekan uygulamalarından stantlara kadar her detayı en iyi şekilde planlayarak bir dekorasyon çalışmasına gitmelisiniz. Bu konuda GM Raf Tasarım gibi uzman firmalardan da destek talep edebilirsiniz.