Giyotin

Giyotin teknolojisi, CNC teknolojisinin endüstriyel üretimde daha fazla yer alması sonrasında imalat aşamasında ürün performans ve kalitesinden ödül vermeden çalışma yapmakta oldukça etkilidir. Güvenilir ve ekonomik bir çözüm de sunmakta olan giyotin teknolojisi; kesilmesi güç olan metal sacın, koparılma sureti ile işlem görmesi işlemi olarak gösterilebilir. Giyotin teknolojisinde makas kullanımı vardır ve giyotin makasların yapısı ile kesme işlemleri, günlük yaşamda kullanmakta olduğumuz makaslardan farklı değildir. Elbette giyotin makas ile kesim, bilgisayar sistemi ile kontrol edilerek yapılmaktadır. Bütünde bir tezgah olan giyotin ile başlangıçta metal veriler bilgisayar sistemine girilir. Sonrasında ise giyotin makas sistemi ile kesim tamamlanır. Giyotin makasta, sabit olan bir alt bıçak ve hareketli olan üst bıçak şeklinde iki makas bulunmaktadır. Kaliteli ve ekonomik olarak ürünlerin üretim aşamasına geçmek istiyorsanız, giyotin teknolojisi ile çalışmanızı GM Tasarım uzmanlarına emanet edebilirsiniz.

Giyotin tezgahında, kesme işlemini gerçekleştirme olan alt ve üst bıçaklar arasında boşluk bulunmaktadır. Sac malzeme kalınlığına bağlı olarak, bu boşluk değişebilmektedir. Üretim ölçüsü ve kapasitesi de giyotin makasların kesme kapasitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Üretimde bilgisayar kullanımı ve CNC teknolojisi ile birlikte, geçmişte manuel olarak çalışmakta olan giyotin kesimi; birçok sektör için avantajlı üretim olanağı getirmiştir. Hızlı ve kaliteli bir kesim işlemi, en az hata ile giyotin makas sayesinde sağlanmaktadır.

Giyotin Makas Kesim Avantajları ve Kullanım Yerleri

Kesilmesi bir hayli zor olan metallerin hızlı biçimde kesilmesine imkan verdiği gibi giyotin tezgahları; düzgün, hatasız kesim imkanı vermektedir. Giyotin kesim, güçlü metaller için düşük yatırım maliyeti ile enerji verimliliği de sağlar. Oldukça sessiz çalışma olanağı da vermekte olan giyotin kesim ekipmanları için eğitimi de kısa zamanda kullanacak personele verilmektedir. Giyotin kesim teknolojisini kullanan tezgahlarla çalışmalarını yapmakta olan işletmeler; ekonomik olarak oldukça karlı çalışma yürütecek, metal kesim hatalarından dolayı ortaya çıkan sorun ve kayıpları en aza indirecektir. Metalleri hızlı, en az hatayla ve maliyet avantajlarıyla kesmek istiyorsanız giyotin kesim teknolojisini GM Tasarım uzmanları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Getirdiği bu avantajlar ile özellikle temel kullanım alanı olarak inşaatlarda tercih edilmektedir. Çelik ve ağır metaller üzerindeki başarısı ile çok katlı olan binalardan gökdelenler, müstakil evlerin inşasından fabrika inşaatına kadar birçok yapıda kullanım yeri bulur. Ancak giyotin kesim; genellikle profil demirin kullanıldığı tarım ve makine yapım sektörü tarafından kullanılmaktadır. Giyotin kesim teknolojisi; bunların yanında  gemi üretimi, havacılık, endüstriyel cihaz, havacılık, otomotiv, her türlü binek araç, mobilya sektörü gibi birçok alanlarda avantajları ile kullanılır. Giyotin makasın kullanımına; mobilya yapılacak sert malzeme kesim işlemlerinde, beyaz eşya kesimleri sırasında, otomotivde ve diğer kara taşıtlarında kullanılan çeliklerin tümünün kesim aşamasında kısacası metal kesimine ihtiyaç duyulan her yerde rastlayabilirsiniz.