Balkon Korkuluk

Her ne kadar temel amacı balkon alanında güvenliği sağlamak olsa bile, balkon korkuluk seçenekleri ile emniyet yanında hoş bir görünüm de sağlanarak genel dekorasyona katkı da sağlanabiliyor. Farklı malzemelerle balkon alanlarını süslemekte olan ve küpeşte olarak da isimlendirilen balkon korkuluk seçenekleriyle, yaşam alanımızda balkonun daha güvenli biçimde kullanım olanağı elde ediliyor. Genel olarak alüminyum malzemeler ile balkon alanının çevresinin, sağlam biçimde yükseltilerek güven altına alınmasını sağlayacak profiller olarak gösterilebilir. Montaj esnasında bu profiller, vida kullanılarak tutturulmaktadır. Alüminyum malzeme dışında; ahşap, demir ve plastik de balkon korkuluk modelleri için kullanıldığı görülebilir. Kaliteli malzeme ve işçilik imkanıyla GM Tasarım uzmanları, en başarılı balkon korkuluk modellerine ulaşmanız için destek vermektedir.

Balkon korkuluk olarak isimlendiriliyor olsa da bu güvenlik ve tasarım çözümünün; merdivenlerde,  bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda da kullanıldığını görebilmekteyiz. Balkon korkuluk modellerinde sağlamlığı ve uzun ömürlü kullanımı, yapılacak montaj çalışması da etkilemektedir. Malzeme kalitesi de önemli olurken, balkon korkuluk bağlantı ve montaj parçaları da doğru biçimde seçilerek profesyonel bir şekilde montajının yapılması gerekmektedir.

Genel olarak balkon korkuluk modelleri; dikme denilen dikey parçalardan ve bu dikey parçaların üstünden geçen üst borudan ve ortasından geçen iki veya üç sıralı yatay borulardan oluşmaktadır. Bu parçaların montajının, uzman ekipler tarafından sağlam biçimde yapılması oldukça önemlidir. Malzemeden işçiliğe kadar tam anlamıyla uzman çözümlerine GM Tasarım ile ulaşabilirsiniz.

Balkon Korkuluk Avantajları

Yapıların daha kullanışlı olmasını sağlayan önemli görülen detaylardan biri de balkon korkuluk seçenekleridir. Temel olarak balkon alanı için, güvenlik olanağı yapılacak olan balkon korkuluk çözümü ile sağlamaktadır. Ancak balkon yanında; merdiven, teras ve havuz kenarları için de kullanılmakta olan bu korkuluklar ile estetik, görsellik ve uzun ömürlülük elde edilmektedir. Bu başarılı çözüm sayesinde, yapıların değeri de artırılmış olur. Yaz veya kış aylarında, balkon bölgesinin  sorunsuz ve güven içerisinde kullanım olanağını vermektedir.

Balkon korkuluk modelleri farklı malzemelerden üretilmiş olsa bile temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmemesi ve uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanım imkanı vermesi önemli bir avantajdır. Özellikle alüminyum malzemeden üretilen balkon korkuluk modelleri, paslanma oluşturmaması ve korozyona karşı dayanıklı olmasıyla avantajlıdır. Yapıya ek bir yük getirmediği gibi sağlamdır. Hem iç yapı alanlarında hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabilmektedir. Balkon korkuluk modellerinde, geri dönüşüm özelliği olan malzemeler kullanılmakta olup doğayla dostu ürünlerle yapınızın görünümü daha şık hale getirilebilmektedir. Yapılarınıza daha yüksek değer kazandırmak için, modern ve akıllı yapılarınızın tamamlayıcısına farklı tasarımlarla sahip olmak için GM Tasarım uzmanlarıyla balkon korkuluk çalışması yaptırabilirsiniz. Kısa zamanda balkon alanlarını daha güvenli ve daha şık hale getirerek, yapılarınıza değer kazandırıyoruz.