Bijuteri Mağaza Dekorasyonu

Bijuteri mağazaları sayısının son zamanlarda bir artış gösterdiği biliniyor. Kadın aksesuarlarında olduğu kadar erkek aksesuarlarında da aranan birçok ürüne buralardan ulaşabiliyorsunuz. Sayılarının artmasında; ihtiyaç duyulan ürünlere daha kolay ulaşılmasına imkan vermesi ve işletmecisi için de kar marjlarının yüksek olması etkili oluyor. İzmir mağaza dekorasyon uygulamalarında da bijuteri mağazaları ilk sıralarda yer almaya başladı. Daha fazla bijuteri mağazası, ürünleri daha iyi ve çarpıcı biçimde müşterilerine sunmak için çözüm arayışına giriyor. İşletmecilerinin çoğu, mağazanın renklerinden mağaza raf sistemleri için kullanılacak malzemeye kadar bir bijuteri mağazası için nasıl bir dekorasyon kullanmalıyım sorusuna yanıt arıyor.

Mağaza dekorasyonu için geçerli olan bazı temel kurallar vardır. Bunlardan biri, renk uyumunda yumuşak tonlar tercih edilmesi gerektiğidir. Yumuşak tonlar sayesinde daha ferah bir ortam yakalanabilir. Zemin ve tavanda bu uyumu istemiyorsanız zıt renkler kullanarak tavanın daha ferah bir görünüme ulaştırmaya çalışmalısınız. Işık bir mağaza dizaynı sırasında en önemli noktalardan biridir. Çok fazla ışık ile müşterilerin dikkatinin dağılmasına izin vermemelisiniz. Elbette bu durum ışığın çok az kullanılması anlamına gelmiyor. Kullanılacak renkli ışıklar ile, bijuteri mağazası içindeki takıların asılı olduğu duvarı aydınlatma fırsatını kaçırmayın. Bijuteri mağazası müşterilerinin daha çok kadınlar olduğunu dikkate almalı ve mağaza tasarı için ışık kullanımında kadınsı renklere yönelmelisiniz. Mağaza raf sistemleri duvarınızın uzunluğuna uygun biçimde ve ışık rengi – duvar rengi uyumu olacak şekilde yapılandırılmalıdır. Rafların içeriğinde, farklı renkte olan ve farklı grup ürünlerle doldurmalısınız. Bu şekilde müşterilerin dikkatini dağıtmamaya çalışmalısınız.

Hemen her mağazanın tasarımını yaparken olduğu gibi bijuteri mağaza tasarımında da hayal gücünüzü kullanmalısınız. Tekstil mağaza rafları gibi seçeneklere mağaza ekipmanları için yer verip vermeyeceğinize ilk başta karar vermeniz gerekmektedir. Müşterilerinizin ilgisini yakalama ve ilgisini kaybetmeme noktasında, mağaza dekorasyon firmaları ile irtibata geçmek bazen çok daha kazançlı olmanızı sağlayabilir. Kalitenin üretici firması GM Raf Tasarım bu konuda uzmanlarıyla size destek verebilir.